Kielipolitiikka.net

Tervetuloa tekemään kanssamme
uutta kielipolitiikkaa ja
luomaan keskustelua!

web-sivut



Tuntijakotyöryhmä

Tuntijakotyöryhmän jäsenet

Työryhmän puheenjohtaja pääjohtaja Timo Lankinen Opetushallitus
timo.lankinen@oph.fi

johtaja Jorma Kauppinen Opetushallitus
jorma.kauppinen@oph.fi

erityisasiantuntija Juha Karvonen Suomen Kuntaliitto
juha.karvonen@kuntaliitto.fi

erityisasiantuntija Riitta Sarras OAJ
riitta.sarras@oaj.fi

koulutus- ja työvoimapoliittinen asiantuntija Jari-Pekka Jyrkänne SAK
jari-pekka.jyrkanne@sak.fi

asiantuntija Mirja Hannula Elinkeinoelämän keskusliitto
mirja.hannula@ek.fi

neuvottelupäällikkö Vuokko Piekkala Kunnallinen työmarkkinalaitos
vuokko.piekkala@kuntatyonantajat.fi

rehtori Päivi Laukkanen Suomen Rehtorit ry - Finlands Rektorer rf
paivi.laukkanen@tampere.fi

kansanedustaja Tuomo Hänninen Suomen Keskusta
tuomo.hanninen@eduskunta.fi

kansanedustaja Raija Vahasalo Kansallisesta Kokoomus
raija.vahasalo@eduskunta.fi

rehtori Risto Rönnberg Vihreä liitto
risto.ronnberg@jkl.fi

kansanedustaja Mikaela Nylander Ruotsalainen kansanpuolue
mikaela.nylander@eduskunta.fi

kansanedustaja Tommy Tabermann Suomen Sosialidemokraattinen puolue
tommy.tabermann@eduskunta.fi

toiminnanjohtaja Pirjo Somerkivi Suomen Vanhempainliitto
pirjo.somerkivi@vanhempainliitto.fi

ekonomi Christel von Frenckell - Ramberg Hem och Skola rf
christel.vonfrenckell-ramberg@turku.fi

rehtori Jukka Tanska Yksityiskoulujen liitto
jukka.tanska@edu.hel.fi

Työryhmän sihteerit:

opetusneuvos Irmeli Halinen Opetushallitus
irmeli.halinen@oph.fi

opetusneuvos Ritva Järvinen Opetushallitus
ritva.jarvinen@oph.fi

Paluu fakta/yleistä


Anna vinkki meille hyvästä ja alaan liittyvästä tapauksesta!

Kirjoita meille osoitteeseen posti(at)kielipolitiikka.net tai palaute-sivun kautta